Lezers dienen bekend te zijn met CATL, BYD, Pylontech, Sungrow, Huawei en PinergieDeze vergelijking weegt kwaliteit, prijs, technologie, garantie en klantenservice af. China is wereldwijd marktleider in de productie, dus deze fabrikanten van zonnebatterijen zijn belangrijk. De gids helpt u een fabrikant te vinden die aansluit bij uw behoeften voor thuis, uw bedrijf of off-grid toepassingen.
CATL en BYD zijn marktleiders dankzij geavanceerde technologie en grootschalige productie.
Pylontech en Pinergy bieden betrouwbare thuisbatterijen met sterke garanties en ondersteuning.
Controleer altijd de certificeringen, garantievoorwaarden en lokale ondersteuning voordat u tot aankoop overgaat.

Onderstaande tabel geeft een overzicht van tien toonaangevende Chinese fabrikanten van zonnebatterijen. De ranglijst weerspiegelt de wereldwijde markt in 2025. energieopslagsysteem Verzendgegevens, indien beschikbaar.
Bedrijf | ESS Cell-leveranciersranglijst | Wereldwijd aandeel | Primaire kracht |
|---|---|---|---|
CATL | #1 | 28,5% | LFP- en natriumioncellen |
BYD | #4 | 10,5% | Verticale integratie |
CALB | #5 | 7,1% | Partnerschappen voor de levering van cellen |
Pylontech | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Residentiële LFP-opslag |
Sungro | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Hybride en commerciële systemen |
Huawei | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Slim energiebeheer |
Dyness | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Compacte thuisbatterijen |
GoodWe | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Omvormer-accu-combinatie |
Avepower | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Niche OEM-productie |
Pinergie | Niet gerangschikt | Niet beschikbaar | Focus op residentiële ondersteuning |
BYD overtrof Tesla als 's werelds grootste leverancier van batterij-energieopslagsystemen (BESS) in 2025. BYD leverde meer dan 60 GWh, terwijl Tesla 46,7 GWh leverde. Sungrow stond op de derde plaats onder systeemintegratoren, waarbij BESS 42% van de totale omzet vertegenwoordigde. CATL bleef de grootste leverancier van zonnecellen, maar zag zijn marktaandeel dalen van 29% in 2024 naar 20% in 2025.
Deze vergelijking is gebaseerd op vijf criteria. Elk criterium is van belang, afhankelijk van het project van de koper.
Productkwaliteit omvat celchemie, bouwstandaarden en veiligheidscertificeringen. Een betrouwbare Leverancier van lithiumbatterijen uit China Bedrijfsvoering dient de testprotocollen duidelijk te documenteren.
De prijs weerspiegelt de aanschafkosten per kilowattuur en de totale eigendomskosten. De LFP-prijzen zijn over de hele linie gedaald, wat de berekening voor kopers verandert wanneer ze budget- en premiumopties vergelijken.
De technologie omvat batterijchemie, ontladingsdiepte, rendement en slimme functies. Het onderzoek naar natriumionbatterijen bij CATL en de verfijning van LFP-batterijen bij BYD vertegenwoordigen twee verschillende technologische ontwikkelingspaden.
De duur en voorwaarden van de garantie variëren sterk. Sommige fabrikanten bieden tien jaar garantie, andere vijf. De garantievoorwaarden zelf geven vaak een goed beeld van het vertrouwen dat een bedrijf in zijn product heeft.
Klantenondersteuning omvat reactiesnelheid, lokale servicenetwerken en technische documentatie. ESS-fabrikant China Een bedrijf met vestigingen in de regio en regionale kantoren reageert doorgaans sneller op garantieclaims.
Elke fabrikant op deze lijst concurreert op verschillende combinaties van deze vijf factoren. Geen enkel bedrijf wint op alle criteria. De juiste keuze hangt af van of een koper prioriteit geeft aan kostenbesparingen vooraf, betrouwbaarheid op lange termijn of toegang tot lokale ondersteuning.
CATL en BYD zijn de twee belangrijkste Chinese fabrikanten van zonnebatterijen. Beide bedrijven bepalen de wereldwijde prijs- en technologietrends. Elk bedrijf hanteert een andere strategie.
CATL is toonaangevend in onderzoek naar LFP- en natriumionbatterijen. Het bedrijf investeert fors in de volgende generatie chemie. Natriumioncellen beloven lagere kosten en betere prestaties bij koud weer. De schaalvoordelen van CATL geven het bedrijf een sterke onderhandelingspositie ten opzichte van leveranciers van grondstoffen. De zwakte ligt in de directe ondersteuning aan consumenten. Het bedrijf bedient voornamelijk andere fabrikanten in plaats van eindgebruikers.
BYD beheert zijn toeleveringsketen van celproductie tot afgewerkte accupakketten. Deze verticale integratie verlaagt de kosten en verbetert de kwaliteitscontrole. BYD bereikt ook wereldwijde markten via elektrische voertuigen en energieopslagprojecten. Het bedrijf overtrof Tesla als 's werelds grootste aanbieder van batterij-energieopslagsystemen (BESS) in 2025. BYD leverde meer dan 60 GWh, terwijl Tesla 46,7 GWh leverde. De hoge prijsstelling en het complexe productaanbod kunnen kleinere kopers in verwarring brengen.
Bedrijf | Wereldwijd marktaandeel van BESS-integratoren in 2025 |
|---|---|
BYD | 13% |
Tesla | 10% |
Sungro | 9% |
CRRC Zhuzhou | 6% |
CATL | 6% |
Hypersterk | 6% |

Kopers die op zoek zijn naar de allernieuwste chemie, moeten CATL in de gaten houden. De vooruitgang die het bedrijf boekt met natriumionenbatterijen zou de markt binnen enkele jaren kunnen hervormen. CATL is echter het meest geschikt voor grootschalige projecten en samenwerkingen met OEM-fabrikanten. Een particuliere koper doet zelden rechtstreeks zaken met CATL.
BYD is geschikt voor kopers die een bewezen, geïntegreerd systeem willen. Het wereldwijde servicenetwerk van het bedrijf ondersteunt internationale projecten uitstekend. De bewezen expertise op het gebied van voertuigen en opslag schept vertrouwen. Voor de meeste commerciële en grootschalige projecten biedt BYD het complete pakket dat sterker is. CATL blijft de technologische leider, terwijl BYD de betere totaaloplossing levert.
Pylontech heeft zijn reputatie opgebouwd als gecertificeerde LFP-leverancier voor energieopslag in woningen. Het bedrijf richt zich op lithium-ijzerfosfaatbatterijen voor thuissystemen. De producten zijn compatibel met de meeste gangbare omvormers. Huiseigenaren waarderen de eenvoudige installatie en stabiele prestaties. De batterijen van Pylontech beschikken bovendien over strenge veiligheidscertificaten. Het belangrijkste nadeel is de beperkte ondersteuning voor zeer grote commerciële projecten. Het bedrijf richt zich op particuliere gebruikers in plaats van op afnemers op grote schaal.
Sungrow en Huawei zijn goede leveranciers voor commerciële en hybride systemen. Sungrow combineert omvormers met batterijopslag voor naadloos energiebeheer. Het bedrijf stond in 2025 op de derde plaats van wereldwijde systeemintegratoren. Huawei biedt slim energiebeheer via zijn FusionSolar-platform. Beide merken zijn geschikt voor bedrijven die behoefte hebben aan geïntegreerde hardware en software. Huawei wordt in sommige markten kritisch bekeken vanwege cyberbeveiligingsproblemen. Verschillende landen hebben de inzet van Huawei-apparatuur in kritieke infrastructuur beperkt. Kopers in die regio's dienen de lokale regelgeving te controleren alvorens tot aankoop over te gaan.
Pylontech is een geschikte keuze voor huiseigenaren die een beproefde en betaalbare batterij willen. Het merk is het meest geschikt voor standaard installaties in woningen. Kopers die op zoek zijn naar een betrouwbare leverancier van lithiumbatterijen in China voor thuisgebruik, zouden Pylontech als eerste optie moeten overwegen.
Sungrow is geschikt voor commerciële projecten die een sterke integratie van omvormers vereisen. Huawei spreekt kopers aan die prioriteit geven aan slimme monitoring en hybride systeemcontrole. Kopers in markten met beperkingen voor Huawei kunnen echter beter voor Sungrow kiezen. Beide bedrijven behoren tot de topfabrikanten van zonnebatterijen voor zakelijke toepassingen. De uiteindelijke keuze hangt af van de lokale regelgeving en de omvang van het project.
Pinergy staat bekend als een betrouwbaar merk voor energieopslag in woningen. Huiseigenaren profiteren van uitstekende klantenservice, waaronder snelle reacties en duidelijke garantieclaims. Het bedrijf richt zich op plug-and-play batterijsystemen die compatibel zijn met gangbare hybride omvormers. Deze eenvoud spreekt gebruikers aan die betrouwbare opslag willen zonder complexe configuratie. De belangrijkste beperking is de geringe ervaring met grootschalige energieprojecten.
Dyness en GoodWe bedienen het middensegment van de markt met elk hun eigen voordelen. Dyness produceert compacte thuisbatterijen voor kleine ruimtes. GoodWe combineert zijn batterijen met eigen omvormers voor een naadloze communicatie. CALB staat vijfde in de wereldwijde levering van ESS-cellen, maar verkoopt cellen aan fabrikanten in plaats van rechtstreeks aan huiseigenaren. Avepower richt zich op niche OEM-productie, waardoor andere merken hun batterijpakketten onder hun eigen merknaam kunnen verkopen.
Voor maatwerkbatterijprojecten is een andere aanpak nodig. OEM-fabrikanten zoals HBOWA NEW ENERGY bouwen accupakketten volgens de specificaties van de klant. Deze fabrieken verzorgen de inkoop van cellen, de integratie van het batterijmanagementsysteem (BMS) en de uiteindelijke verpakking. Op deze manier kan een bedrijf zijn eigen merkbatterij op de markt brengen. Maatwerkbestellingen vereisen doorgaans hogere minimale afnamehoeveelheden. De klant is verantwoordelijk voor de technische ondersteuning en de garantieafhandeling.
Particuliere gebruikers die waarde hechten aan betrouwbaarheid en service na aankoop, zouden Pinergy als eerste op hun shortlist moeten zetten. Het merk is geschikt voor huiseigenaren die een betrouwbaar systeem zoeken zonder ingewikkelde techniek. Een solide garantie met een snelle service weegt op tegen een langere garantieperiode van een fabrikant met zwakke lokale ondersteuning.
Specifieke behoeften vragen om een aanpak op maat. Dyness is geschikt voor compacte renovaties van woningen. GoodWe sluit aan bij projecten die al gebruikmaken van hun omvormers. CALB bedient OEM's en grootschalige systeemintegratoren. Avepower is geschikt voor merken die white-label productie zoeken. Kopers die een vergelijking maken tussen... Leverancier van lithiumbatterijen uit China U dient documentatie over de oorsprong en levensduur van de cellen op te vragen. ESS-fabrikant China Er moeten gegevens over de compatibiliteit van de omvormer worden verstrekt. Kopers moeten ook een garantieovereenkomst afsluiten bij een lokale distributeur als de fabriek geen regionaal kantoor heeft.
De prijzen van zonnebatterijen in China zijn grofweg onder te verdelen in drie categorieën. Budgetopties zijn afkomstig van gespecialiseerde OEM-fabrikanten en white-labelproducenten. Deze accu's zijn het goedkoopst per kilowattuur, maar missen vaak gedocumenteerde levensduurtests. Merken in het middensegment, zoals Pylontech, Dyness en GoodWe, bieden een goede balans tussen prijs en geverifieerde veiligheidscertificaten. Premium systemen van BYD, Sungrow en Huawei hebben een hogere aanschafprijs. Kopers betalen extra voor geïntegreerde software, wereldwijde servicenetwerken en langere garantietermijnen.
Laag | Voorbeelden van merken | Typische afweging |
|---|---|---|
Begroting | Avepower, white-label OEM's | Lagere aanvangskosten, minder uitgebreide documentatie. |
Middenklasse | Pylontech, Dyness, GoodWe | Gecertificeerde cellen, gemiddelde ondersteuning |
Premie | BYD, Sungrow, Huawei | Geïntegreerde systemen, wereldwijde service |
De prijzen van LFP-systemen zijn over de hele linie gedaald, en deze trend beïnvloedt de aankoopbeslissingen van consumenten. Een huiseigenaar die voorheen voor budgetcellen koos, kan zich nu gecertificeerde middenklassepakketten veroorloven. Dalende celprijzen verkleinen ook het prijsverschil tussen de verschillende prijsklassen. Leverancier van lithiumbatterijen uit China Waar voorheen alleen op prijs werd geconcurreerd, moeten bedrijven nu concurreren op ondersteuning en documentatie.
De catalogusprijs weerspiegelt zelden de werkelijke kosten. Het verzenden van lithiumbatterijen vereist het behandelen van gevaarlijke goederen, wat extra vrachtkosten met zich meebrengt. Installatie vereist een gekwalificeerde elektricien die bekend is met de bedrading van hybride omvormers. Garantieclaims kunnen retourzending naar de fabriek vereisen, en die kosten komen vaak voor rekening van de koper.
Een ESS-fabrikant China Zonder regionaal kantoor wordt de service overgelaten aan lokale distributeurs. Deze distributeurs berekenen arbeidskosten die de fabriek nooit doorgeeft. Kopers moeten een gedetailleerde kostenraming aanvragen voordat ze tot aankoop overgaan. Vraag om schriftelijke schattingen van de verzendkosten, installatiekosten en garantieservice. Een goedkope accu met dure servicekosten kost vaak meer over een periode van tien jaar dan een premium accu met lokale ondersteuning.
LFP blijft de dominante chemische samenstelling onder Chinese fabrikanten van zonnebatterijen. Natrium-ionbatterijen zijn echter een serieus alternatief geworden. De Naxtra-cellen van CATL leveren 175 Wh/kg op celniveau, wat overeenkomt met de gangbare LFP-batterijen. Het bedrijf claimt bovendien meer dan 10.000 laadcycli met een capaciteitsbehoud van 80% volgens de GB 38031-2025-certificering.
Functie | LFP (LiFePO₄) | Natriumion (Na+) |
|---|---|---|
Energiedichtheid (Wh/kg) | 90–160 | 70–160 |
Levensduur van de cyclus (tot 80% capaciteit) | 3.000–7.000 | 2.000–5.000 |
Thermische oververhittingstemperatuur | >270°C | >300°C |
Capaciteitsbehoud bij -20 °C | 75–85% | 85–92% |
Risico's met betrekking tot grondstoffen | Laag (Fe, P, Li) | Zeer laag (Na, Fe, Mn) |
Natrium-ionbatterijen bieden duidelijke veiligheidsvoordelen. Tests met spijkerpenetratie laten piektemperatuurstijgingen zien die 40-60 °C lager liggen dan bij vergelijkbare lithiumbatterijen. In koude klimaten is de nieuwere chemie gunstig, met een sterker capaciteitsbehoud bij -20 °C. De kosten voor brandblussystemen dalen met 15-20%. Ook het risico van grondstoffen neemt af, aangezien natrium, ijzer en mangaan in overvloed aanwezig zijn.
De garantievoorwaarden verschillen sterk per fabrikant. Pylontech biedt 10 jaar garantie met 6.000 laad-/ontlaadcycli bij een ontladingsdiepte van 95%. Sungrow biedt dezelfde garantieperiode en garandeert 8.000 cycli. BYD specificeert 6.000 laad-/ontlaadcycli zonder een specifieke garantieperiode te vermelden.
Merk | Garantieduur | Doorvoer-/cyclusgarantie |
|---|---|---|
Pylontech | 10 jaar | 6.000 cycli bij 95% DoD |
Sungro | 10 jaar | 8.000 cycli |
BYD | Niet gespecificeerd | 6.000 laad-/ontlaadcycli |
Kopers zouden betere voorwaarden moeten eisen. Een doorvoergarantie uitgedrukt in MWh is beter dan een simpele telling van het aantal laadcycli. Een gegarandeerd capaciteitsbehoud van minstens 70% aan het einde van de looptijd beschermt de investering. De fabrikant moet de garantie rechtstreeks verstrekken, niet een installateur van derden.
Een ESS-fabrikant China Met regionale kantoren worden claims sneller verwerkt. Leverancier van lithiumbatterijen uit China Zonder lokale aanwezigheid moet de koper zelf het grensoverschrijdende transport regelen. De responsiviteit van de klantenservice is uiteindelijk belangrijker dan een lange belofte op papier.
Sommige kopers, met name Australiërs, vragen zich af of Chinese accu's qua kwaliteit wel kunnen tippen aan westerse merken. Deze zorgen komen vaak voort uit eerdere, goedkope importproducten met weinig documentatie. Tegenwoordig beschikken de meeste grote fabrikanten over internationale veiligheidscertificaten en publiceren ze testgegevens over de levensduur. Een gerenommeerde Leverancier van lithiumbatterijen uit China Het bedrijf zal op verzoek informatie verstrekken over de herkomst van de cellen, testprotocollen en auditrapporten van derden. Kopers dienen ontbrekende documentatie te beschouwen als een waarschuwingssignaal en niet als bewijs van slechte kwaliteit.
Geopolitieke risico's beïnvloeden het bezit op de lange termijn op subtielere manieren. Handelsbeperkingen kunnen de levering van reserveonderdelen verstoren of garantieafhandeling vertragen. Een fabrikant die van een markt is afgesneden, kan bestaande klanten zonder firmware-updates of service achterlaten. Kopers in politiek gevoelige regio's doen er goed aan de voorkeur te geven aan merken met regionale vestigingen en lokale distributiepartners. ESS-fabrikant China Een sterke lokale aanwezigheid vermindert dit risico aanzienlijk.
Slimme batterijen maken verbinding met apps, omvormers en soms zelfs met het elektriciteitsnet zelf. Deze connectiviteit roept serieuze veiligheidsvragen op. Het SUN:DOWN-onderzoek van Forescout in maart 2025 bracht 46 nieuwe kwetsbaarheden aan het licht in apparatuur van Sungrow, Growatt en SMA. Reuters meldde in mei 2025 dat er ongedocumenteerde mobiele radio's aanwezig waren in in China geproduceerde omvormers en batterijen die in de Verenigde Staten werden gebruikt. Het Deye-incident in november 2024 schakelde op afstand omvormers uit in de VS, het VK en Pakistan. Dit incident was commercieel gemotiveerd, maar demonstreerde wel de mogelijkheid van een noodstop.
Fabrikanten hebben hierop gereageerd met strengere beveiligingsmaatregelen. Sungrow werkte samen met TÜV SÜD aan een 'zero trust'-architectuur en behaalde de ISO/IEC 27001-certificering. Huawei publiceerde een whitepaper over de beveiliging van omvormers, waarin de belangrijkste technische parameters werden onthuld. De EU promoot nu de verplichte EN 50178-norm, die extra certificeringsdrempels oplegt en testcycli met drie tot zes maanden kan verlengen. Kopers moeten vóór aankoop controleren welke certificeringen een systeem heeft. Ze moeten ook navragen of de fabrikant lokale gegevensopslag en onafhankelijke beveiligingsaudits toestaat.

Huiseigenaren hebben een accu nodig die eenvoudig te installeren is, compatibel is met gangbare omvormers en lokale ondersteuning biedt. Pylontech is de beste keuze in deze categorie. Het merk heeft zijn reputatie opgebouwd met gecertificeerde LFP-cellen voor energieopslag in woningen, en de 10 jaar garantie met 6.000 cycli bij een ontladingsdiepte van 95% biedt kopers een duidelijke referentie. Pylontech-accu's werken bovendien met de meeste gangbare omvormers, wat de installatie vereenvoudigt.
Pinergy eindigt op de tweede plaats. Het bedrijf richt zich op plug-and-play-systemen en een snelle service na verkoop. Een huiseigenaar die waarde hecht aan snelle garantieafhandeling geeft wellicht de voorkeur aan Pinergy boven een groter merk met een tragere regionale ondersteuning. Dyness is geschikt voor kleinere ruimtes en GoodWe past in huizen waar al omvormers van dit merk worden gebruikt. Kopers die fabrikanten van zonnebatterijen voor een eengezinswoning vergelijken, zouden deze vier op hun shortlist moeten zetten voordat ze naar grootschalige merken kijken.
Commerciële en off-grid projecten vereisen een grotere capaciteit, strengere certificeringen en geïntegreerde monitoring. BYD is marktleider in deze categorie. De verticale integratie omvat de productie van zonnecellen tot complete accupakketten, en BYD heeft Tesla in 2025 ingehaald als 's werelds grootste aanbieder van batterij-energieopslagsystemen (BESS) met meer dan 60 GWh aan geleverde energie. Sungrow staat op de tweede plaats en combineert omvormers met opslag, goed voor 9% van de wereldwijde markt voor integratoren in 2025.
Kopers in markten met beperkingen voor Huawei zouden dat merk moeten vermijden en in plaats daarvan voor Sungrow kiezen. Gebruikers zonder netaansluiting in afgelegen gebieden moeten ook rekening houden met de beschikbaarheid van service, aangezien een defecte accu ver van een regionaal kantoor daadwerkelijk tot uitval leidt.
Gecertificeerde commerciële opties gaan verder dan de grootste namen. GSL ENERGY biedt LiFePO4-systemen aan die gecertificeerd zijn volgens UL9540, UL1973, IEC62619, CEI-021, UN38.3 en CB/CE, met producten variërend van kasten van 186 kWh, 261 kWh en 418 kWh, hoogspanningskasten van 80–140 kWh, vloeistofgekoelde systemen van 143–315 kWh tot alles-in-één-units van 50–80 kW. Het bedrijf meldt dat de systemen medio 2025 in meer dan 100 landen geïmplementeerd zullen zijn.
Merk | Scheikunde | Gecertificeerde normen | C&I-producten (50 kWh–1 MWh) |
|---|---|---|---|
GSL ENERGIE | LiFePO4 | UL9540, UL1973, CB/CE, UN38.3, IEC62619, CEI-021 | 186 kWh, 261 kWh, 418 kWh; 80–140 kWh hoogspanningskasten; 143–315 kWh vloeistofgekoeld; 50–80 kW alles-in-één |
Een koper die rechtstreeks cellen inkoopt, moet bij elke leverancier gegevens over de levensduur opvragen. Leverancier van lithiumbatterijen uit China kandidaat. Een projectontwikkelaar moet de compatibiliteit van de omvormer met de kandidaat bevestigen. ESS-fabrikant China vóór het ondertekenen. Deze twee controles voorkomen de meeste integratieproblemen.
BYD is de beste keuze in het algemeen klassement, met Sungrow als tweede. Pinergy is geschikt voor huiseigenaren die waarde hechten aan betrouwbaarheid en ondersteuning. Kopers moeten budget, projectomvang, garantie en vertrouwen in de fabrikant afwegen. Deze fabrikanten van zonnebatterijen voorzien elk in verschillende behoeften. Kies de fabrikant die het beste bij uw situatie past, in plaats van alleen voor de laagste prijs te gaan.
Pylontech is toonaangevend voor woningen. Het bedrijf biedt 10 jaar garantie en 6.000 cycli bij 95% ontladingsdiepte. Pinergy staat op de tweede plaats wat betreft responsieve ondersteuning.
Grote merken beschikken tegenwoordig over internationale veiligheidscertificaten en publiceren gegevens over de levensduur van de batterij. Kopers dienen bij elke leverancier te vragen naar de herkomst van de batterijcellen en naar auditrapporten van derden. Leverancier van lithiumbatterijen uit China kandidaat.
Vraag naar documentatie over de levensduur, gegevens over de compatibiliteit van de omvormer en een lokale garantieovereenkomst. Een betrouwbare omvormer is essentieel. ESS-fabrikant China De partner beantwoordt deze verzoeken schriftelijk.
Meld u aan voor onze nieuwsbrief voor update-informatie, promotie en inzicht.
Email ons
E-mail : [email protected]
Bel ons
Tel : +8615606821994
Whatsapp : +8615606821994
Adres
No.6, Linquan East Road,Feidong New City Economic Development Zone, 231600 Hefei ,Anhui Province PRC.
© Hefei Pinergy Solar Technology Co., Ltd .Alle rechten voorbehouden
. Sitemap
| Bloggen | XML | Privacybeleid
NETWERK ONDERSTEUND